Nutrigo Lab Mass – kompleksowe rozwiązanie wspomagające budowę masy mięśniowej

Suplementy Diety, Trening

Nie da się ukryć, że każdy mężczyzna marzy o wspaniale umięśnionym, wręcz wyrzeźbionym ciele, bez grama zbędnego tłuszczu. Niestety, mięśnie nie rosną praktycznie jednego dnia, a prawidłowa rozbudowa masy mięśniowej może zająć bardzo dużo czasu i wymaga naprawdę sporego samozaparcia. Cały ten proces składa się z kilku elementów, spośród których jednym z najważniejszych jest odpowiednia dieta, właściwie zbilansowana i dostarczająca organizmowi wszystko, czego potrzebuje do wzrostu mięśni. Dieta na masę mięśniową musi zawierać przede wszystkim składniki będące ich naturalnym budulcem, węglowodany, tłuszcze i co najważniejsze, białka. Czasami trudno jest tak dobrać poszczególne posiłki, aby zachować ich niezbędną ilość, dlatego warto uzupełniać ewentualne braki z użyciem takich suplementów diety, jak czekoladowy shake, Nutrigo Lab Mass.

Węglowodany i białka – znaczenie dla zdrowia i rozbudowy mięśniowe

Na pewno znane jest nam wszystkim powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy i faktycznie odzwierciedla ono w pełni także nasz stan zdrowia oraz wygląd, czyli sylwetkę, szczupłą, otłuszczoną lub właśnie idealnie umięśnioną. Każde zaniedbanie w tym zakresie natychmiast negatywnie się na tym odbija, często uniemożliwiając dojście do wyznaczonego celu. Szczególnie istotne jest to dla osób uprawiających ogólnie pojęte sporty siłowe, mające na celu rozbudowę masy mięśniowej, które w swoich posiłkach powinny przede wszystkim uwzględnić, takie składniki jak:

 • węglowodany, źródło energii, bez którego nie mamy co nawet myśleć o intensywnym, treningu. Duże porcje energii są potrzebne do efektywnego spalania tkanki tłuszczowej, a ponadto węglowodany, także te zawarte w Nutrigo Lab Mass, osadzają w mięśniach glikogen, warunkujący ich szybki i prawidłowy wzrost. Jest to w pewnym sensie paliwo, dzięki któremu mięśnie pracują wydajniej, dlatego zawsze trzeba dbać o jego właściwy poziom, a muskulatura będzie rosła każdego dnia;
 • białka, podstawowy i jednocześnie najważniejszy budulec mięśni, istotne jest jednak, aby dostarczać je w ściśle określonych ilościach. Profesjonalni trenerzy i dietetycy sportowi zalecają ich spożycie na poziomie 2 – 2,5 g na każdy kilogram masy ciała, lecz przekroczenie tej porcji może już przynieść efekty odmienne od oczekiwanych. Jednakże patrząc na zalecane ilości, trudno byłoby skomponować właściwy posiłek, dlatego braki lepiej uzupełniać stosując regularnie Nutrigo Lab Mass. Białka należy spożywać z ostatnim posiłkiem, ponieważ tkanka mięśniowa ma swoją fazę wzrostu właśnie podczas snu;
 • tłuszcze, trzeci najważniejszy składnik diety, który wbrew panującym opiniom jest równie istotny we właściwie skomponowanej diecie na masę. Całkowite wyeliminowanie tłuszczu może spowodować poważne zaburzenia funkcjonowania organizmu, ułatwia on między innymi prawidłowe przyswajanie innych składników odżywczych np. witamin. Pomaga również obniżyć poziom złego cholesterolu, zmniejszając jednocześnie wartość glikemiczną pokarmów, dlatego stał się ważnym składnikiem wielu suplementów;
 • aminokwasy, które również w idealnie dobranych dawkach znajdziemy w Nutrigo Lab Mass, kolejny budulec organizmu, nie tylko przyspieszające wzrost tkanki mięśniowej, ale przede wszystkim ułatwiające szybką regenerację nawet po najbardziej intensywnym treningu. Chronią też przed tzw. katabolizmem mięśni, czyli ich rozpadem w przypadku, kiedy nasz organizm nie otrzyma zalecanej dawki substancji odżywczych pomagających je budować.

Nutrigo Lab Mass – skład sprzyjający wzrostowi mięśni

Wśród wielu dostępnych na naszym rynku suplementów diety mających na celu wspomaganie wzrostu masy mięśniowej, Nutrigo Lab Mass wyróżnia się, oprócz wysokiej skuteczności, ciekawą formą koktajlu. Można go dostać w dwóch smakach, zaspokajających każdy gust, czekoladowym lub waniliowym, który sporządzamy samodzielnie, mieszając odmierzoną porcję proszku z wodą. Najważniejsze jest jednak jego kompleksowe działanie, wynikające bezpośrednio ze składu, w którym znajdziemy wszystkie wyżej wymienione substancje, czyli:

 • białko i to w kilku łatwo przyswajalnych postaciach: koncentratu białka serwatkowego, zawierającego 80 procent protein, Izolatu białka serwatkowego – Isolac® oraz Hydrolizatu białka serwatkowego – Optipep®, oba zawierające aż 90 procent protein, opatentowane i przetestowane w laboratoriach producenta;
 • starannie odmierzoną dawkę węglowodanów, stanowiących 22 procent jednej porcji suplementu;
 • tłuszcze, których jest 5 procent;
 • aminokwasy, w postaci rozgałęzionej BCCA z dodatkiem cennej l-glutaminy, szczególnie korzystnie wpływającej na osoby uprawiające sport, pomagającej usunąć z organizmu wszystkie zbędne produkty przemiany materii, biorącej też udział w rozbudowie mięśni;
 • błonnik, składnik odpowiedzialny za prawidłowe trawienie, właściwy poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi, usuwający toksyny, zmniejszający ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób, pomagający w walce z otyłością, ułatwiający szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów;
 • cynk, intensyfikujący syntezę białek mięśniowych, regulujący procesy metaboliczne, podnoszący poziom testosteronu, najważniejszego męskiego hormonu;
 • witaminę B6, absolutnie niezbędną przy rozbudowie masy mięśniowej, uczestniczącą w metabolizmie białek, zwiększającą wydajność treningową organizmu.

Nutrigo Lab Mass – najwyższa, potwierdzona skuteczność

Na tle składników tworzących inne suplementy, Nutrigo Lab Mass wygląda więc wyjątkowo korzystnie, a na jego dobrą opinię wpływa też wysoka skuteczność działania, potwierdzona przez użytkowników i specjalistów. Taki dobór składników w każdej, zalecanej dziennej porcji, sprawia, że przy regularnym stosowaniu możemy liczyć na następujące, spektakularne efekty:

 • znaczną, widoczną rozbudowę masy mięśniowej w stosunkowo krótkim czasie, a co najważniejsze stałe jej utrzymanie;
 • podwyższenie ogólnej sprawności oraz siły fizycznej organizmu, szczególnie korzystne dla osób intensywnie ćwiczących;
 • stałe uzupełnianie wykorzystywanych podczas treningów zapasów glikogenu;
 • dostarczenie wszystkich wymienionych wyżej niezbędnych substancji odżywczych, które jednocześnie są szybciej wchłaniane;
 • regulację gospodarki i aktywności hormonalnej organizmu;
 • przyspieszenie regeneracji po treningu, błyskawiczne usunięcie objawów zmęczenia;
 • zwiększenie produkcji hormonu wzrostu;

Nutrigo Lab Mass – jak używać i gdzie go kupić

nutrigo lab mass

Nutrigo Lab Mass zalecany jest wszystkim osobom aktywnym, nie tylko miłośnikom sportów siłowych, pozwala bowiem zintensyfikować efekty wybranej formy treningów. Pijąc codziennie smaczny koktajl, można po pewnym czasie wykonywać większą liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia, co szybko widać w postaci coraz bardziej umięśnionej sylwetki. Nutrigo Lab Mass stworzono na podstawie badań przeprowadzonych wśród kulturystów, którzy dzielili się swoim bogatym doświadczeniem. Kolejną, często podkreślaną zaletą, jest wyjątkowa łatwość stosowania, wystarczy tylko zmieszać 4 porcje suplementu z 200 ml wody lub mleka i pić 1 – 2 razy dziennie, najlepiej między posiłkami albo bezpośrednio po treningu.
Opinie, jakie można znaleźć w sieci na temat Nutrigo Lab Mass, w pełni potwierdzają skuteczność, dzięki czemu jest jednym z najchętniej wybieranych preparatów o takim działaniu na masę mięśniową.

Suplement można kupić, składając zamówienie na stronie internetowej producenta, zajmującego się dystrybucją i gwarantującego najniższe ceny. Taka forma zakupu daje również gwarancję kupna zawsze oryginalnego i w stu procentach skutecznego Nutrigo Lab Mass, a za jedno opakowanie zapłacimy 369 zł, wybierając smak, który najbardziej nam odpowiada, słodkiej czekolady lub równie smakowitej wanilii. Oba działają tak samo efektywnie, a osiągnięte rezultaty suplementacji z pewnością pozytywnie Was zaskoczą.

6 comments

 • Dla mnie spoko, mega smak, fajnie daje speeda do ćwiczeń i piję go zawsze po siłce. Lubię czekoladę, a nie mogę jej za dużo jeść więc to mi ją zastępuje. Mięśnie rosną i nie muszę łykać żadnych tabletek.

 • Smak faktycznie niezły, ważniejszy jest skład bo gwarantuje dobrą suplementację białkową, daje to czego nie mogę dostarczyć z jedzeniem. Jak każdy kto ćwiczy unikam słodyczy ale czasami mam taką ochotę na czekoladę, że chce mi się wyć. Wtedy szybko mleko, Nutrigo Lab Mass, zamieszać albo zblendować i gotowe, można poczuć smak czekolady bez żadnych wyrzutów sumienia.

 • Suplek jak każdy inny, takich koktajli piłem już mnóstwo i efektów nie widziałem żadnych. Tak naprawdę to uważam takie suplementy za zbędne, z jednej strony mają tam jakieś składniki odżywcze, lecz nic czego nie można uzupełnić dietą. Masy nikt nie zbuduje w kilka tygodni, trzeba trochę poczekać na rezultaty, naturalnie mięśnie też urosną a po co sobie samemu szkodzić.

 • Artur, a czym ty chcesz sobie zaszkodzić, białkiem i węglowodanami, chyba że będziesz to pił litrami, to wtedy rzeczywiście skutki będą negatywne. Nie widzę nic złego w takich środkach, po to je wymyślają żeby brać, a jak będziesz pił taki koktajl regularnie to nie ma mocnych, efekty muszą być, wystarczy trochę cierpliwości, bo ich działanie i tak jest rozłożone na dłuższy czas.

 • I o to chodzi, Nutrigo Lab Mass jest skuteczne, potwierdziłem na sobie i wiem co mówię. Lepiej uzupełniać braki pijąc napoje białkowe niż niszczyć sobie żołądek kolejnymi tabletkami. Skuteczność oceniam na 5, smak nawet wyżej, piję na przemian, raz czekolada, raz wanilia to tak prędko się nie znudzi, a masa coraz większa, oczywiście przy odpowiedniej diecie i reżimie treningowym, bo bez tego efektów nie będzie żadnych.

 • Zgadzam się z Grzegorzem, pełne poparcie, najpierw trzeba coś wypróbować, a dopiero potem można krytykować, na niektórych działa szybciej a na niektórych wolniej. Nie lekceważcie znaczenia uzupełniania białek i innych składników, nawet najlepsza dieta tego nie umożliwi, a lepiej wypić coś smacznego i mieć pewność, że ciało ma z czego budować mięśnie.

Dodaj komentarz