Synefryna – wyciąg z gorzkiej pomarańczy pomocny w odchudzaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej

Mężczyzna, który chce cieszyć się pełną sprawnością i zdrowiem do późnej starości, musi dbać o wiele ich aspektów, nie tylko o kwestie związane libido czy zaburzeniami erekcji, ale i o zachowanie właściwej wagi oraz prawidłowy wzrost i utrzymanie tkanki mięśniowej. Do tego drugiego nie wystarczą jedynie regularne, nawet intensywne ćwiczenia, konieczne będzie też zintensyfikowanie procesów prowadzących do spalania tkanki tłuszczowej. Można w tym celu stosować różnego rodzaju preparaty oparte zazwyczaj na syntetycznych składniach albo postępować w zgodzie z naturą i użyć synefryny, skutecznego termogenika pochodzącego z owoców gorzkiej pomarańczy.

Synefryna – czym właściwie jest?

Substancję tę zaliczamy do związków organicznych, w tym przypadku alkaloidów, a jej źródłem są gorzkie pomarańcze. Działanie można porównać do efedryny i wpływa na współczulną część naszego układu nerwowego. Synefryna jest zaliczana do grupy tzw. termogeników, znacznie przyspieszających spalanie tłuszczu, dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród miłośników sportów siłowych. W przeciwieństwie do efedryny nie ma tak drastycznych skutków ubocznych, lecz wyłącznie przy przestrzeganiu zalecanych dawek i tylko wtedy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Nie jest substancją silnie uzależniającą, korzystnie działa na metabolizm i pomaga w krótkim czasie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, a dzieje się tak właśnie dzięki oddziaływaniu na receptory odpowiedzialne za nasilenie procesów lipolizy i termogenezy. Synefrynę zaczęto powszechnie wykorzystywać już w minionym stuleciu, przede wszystkim jako składnik leków na alergię, astmę, przeziębienie czy nadciśnienie krwi, zastępując nią niebezpieczną efedrynę.

Synefryna – działanie

Synefryna zachowała wiele pozytywów swojego sztucznego odpowiednika, pozbawiona jest jednak jego najistotniejszych wad. Oddziaływanie na nasz organizm można porównać do wypicia mocnej kawy i dostarczenia mu dużej dawki kofeiny. Nie odczuwamy gwałtownego pobudzenia, ale energia jest nam dostarczana stopniowo, poprawiając ogólną kondycję i wydajność.

Najbardziej docenia się jej wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego stała się ważnym składnikiem wielu preparatów to ułatwiających. Wałki tłuszczu, odkładające się w różnych częściach ciała, to zmora każdego, kto zaczyna się odchudzać, a synefryna potęguję proces lipolizy, reakcji prowadzących do szybszego rozkładu komórek tłuszczów i znaczne zmniejszenie ich rozmiaru. Działa również na wspomnianą termogenezę, bezpieczne podniesienie temperatury ciała, zwiększającą wydatek energetyczny i umożliwiającą pozbycie się już zalegających zapasów tłuszczu. Inne, równie korzystne działanie synefryny, to zahamowanie nadmiernego, trudnego do opanowania apetytu kończącego się zazwyczaj niekontrolowanym podjadaniem i w konsekwencji olbrzymim wzrostem wagi. Organizm zostaje też oczyszczony z toksyn, co natychmiast pozytywnie odbija się na stanie zdrowia i w końcu będziemy mieli szczupłą, umięśnioną sylwetkę. Oczywiście takie rezultaty uda się nam osiągnąć wyłącznie w sytuacji, kiedy jednocześnie będziemy pamiętać o właściwie dobranej diecie, pełnej witamin i codziennej porcji aktywności fizycznej.

Synefryna – dawkowanie i możliwe efekty uboczne

Na tak korzystne działanie odchudzające synefryny możemy liczyć wyłącznie w przypadku ścisłego przestrzegania dopuszczalnej dobowej dawki, nieprzekraczającej 27 mg. Za całkowicie bezpieczne uznaje się dzienne spożycie od 2 do 10 mg i tego raczej powinniśmy się trzymać, jeśli chcemy uniknąć ewentualnych skutków ubocznych, takich jak:

 • nagły wzrost ciśnienia tętniczego krwi;
 • arytmia serca;
 • ryzyko zawału serca i udaru mózgu;
 • gwałtowne huśtawki nastrojów;
 • bóle głowy.

Z tych powodów synefryna nie jest zalecana osobom cierpiącym na choroby układu krwionośnego, nie powinny jej również stosować kobiety ciężarne, karmiące piersi oraz osoby w podeszłym wieku. Specjaliści nie zalecają również jej łączenia z innymi substancjami lub niektórymi lekami, a wchodzi w interakcje między innymi z:

 • lekami uspakajającymi i antydepresyjnymi;
 • lekami na choroby serca i nadciśnienie tętnicze;
 • kofeiną, dlatego nie należy przy używaniu synefryny pić dużych ilości kawy czy napoi mających ją w składzie;
 • tyroksyną, stosowaną leczeniu tarczycy, już jedna jej dawka połączona z synefryną może doprowadzić do groźnej w skutkach arytmii serca.

Synefryna – opinie i polecane suplementy

Opinie, jakie na temat tej substancji można znaleźć w sieci, nie są jednoznaczne, co wynika najczęściej z błędnego porównywania jej z efedryną. Powiedzmy sobie jasno, że efedryna jest substancją szkodzącą nam w takim stopniu, że stanowczo powinniśmy jej unikać. Stosując w zalecany sposób synefrynę osiągniemy wiele wymienionych wyżej korzyści, a najlepsze rezultaty można osiągnąć, biorąc jeden z suplementów diety, w których jest najważniejszym składnikiem aktywnym.

Potwierdzają to opinie osób stosujących np. Fast Burn Extreme, preparat wspomagający odchudzanie i przyspieszający spalanie tłuszczu. Znajdziemy w nim także wiele innych cennych substancji, forskolinę, czyli pokrzywę indyjską, wyciągi z garcinia cambogia i zielonej herbaty oraz bezpieczną dawkę kofeiny, szybko radzącą sobie z pokładami tkanki tłuszczowej. Fast Burn Extreme to najlepszy wybór nie tylko dla miłośników siłowni, ale dla każdego faceta, który chce wreszcie pozbyć się opony z brzucha i cieszyć się umięśnionym sześciopakiem.

 

Synefryna – wyciąg z gorzkiej pomarańczy pomocny w odchudzaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej
4.5 (90.53%) 19 głosów

3 comments

 • Efedryny nie polecam, to co się po niej dzieje jest straszne, organizm praktycznie odmówił mi posłuszeństwa. Jak doszedłem do siebie to przestawiłem się na synefrynę, mam takie same efekty, a skutki uboczne jak na razie nie wystąpiły, a waga już spadła 4 kg w trochę ponad miesiąc.

 • Synefryna jest spoko, mam ten Fast Burn Extreme i działa dokładanie tak jak o nim napisali. Moja opona jest coraz mniejsza, mam nadzieję że do lata już jej nie będzie i wreszcie zero wstydu na plaży. Połączyłem tabletki z dobrą dietą, a plan treningowy układał mi profesjonalista, na ten moment gubię średnio 3,4 – 4 kg miesięcznie więc jest moc 🙂 .

 • Ćwiczenia to absolutna podstawa, ale jak jest problem ze spalaniem tłuszczu, to trzeba jakoś cały ten proces zainicjować, bez wspomagania się nie obejdzie. U mnie tak było i miesiącami żadnych efektów, mimo że na siłkę chodziłem codziennie, a organizm zaskoczył dopiero po synefrynie, nie pamiętam co to był za suplement, ważne że skuteczny.

Dodaj komentarz