Synefryna – wyciąg z gorzkiej pomarańczy pomocny w odchudzaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej

Suplementy Diety

Mężczyzna, który chce cieszyć się pełną sprawnością i zdrowiem do późnej starości, musi dbać o wiele ich aspektów, nie tylko o kwestie związane libido czy zaburzeniami erekcji, ale i o zachowanie właściwej wagi oraz prawidłowy wzrost i utrzymanie tkanki mięśniowej. Do tego drugiego nie wystarczą jedynie regularne, nawet intensywne ćwiczenia, konieczne będzie też zintensyfikowanie procesów prowadzących do spalania tkanki tłuszczowej. Można w tym celu stosować różnego rodzaju preparaty oparte zazwyczaj na syntetycznych składniach albo postępować w zgodzie z naturą i użyć synefryny, skutecznego termogenika pochodzącego z owoców gorzkiej pomarańczy.

Synefryna – czym właściwie jest?

Substancję tę zaliczamy do związków organicznych, w tym przypadku alkaloidów, a jej źródłem są gorzkie pomarańcze. Działanie można porównać do efedryny i wpływa na współczulną część naszego układu nerwowego. Synefryna jest zaliczana do grupy tzw. termogeników, znacznie przyspieszających spalanie tłuszczu, dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród miłośników sportów siłowych. W przeciwieństwie do efedryny nie ma tak drastycznych skutków ubocznych, lecz wyłącznie przy przestrzeganiu zalecanych dawek i tylko wtedy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Nie jest substancją silnie uzależniającą, korzystnie działa na metabolizm i pomaga w krótkim czasie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, a dzieje się tak właśnie dzięki oddziaływaniu na receptory odpowiedzialne za nasilenie procesów lipolizy i termogenezy. Synefrynę zaczęto powszechnie wykorzystywać już w minionym stuleciu, przede wszystkim jako składnik leków na alergię, astmę, przeziębienie czy nadciśnienie krwi, zastępując nią niebezpieczną efedrynę.

Synefryna – działanie

Synefryna zachowała wiele pozytywów swojego sztucznego odpowiednika, pozbawiona jest jednak jego najistotniejszych wad. Oddziaływanie na nasz organizm można porównać do wypicia mocnej kawy i dostarczenia mu dużej dawki kofeiny. Nie odczuwamy gwałtownego pobudzenia, ale energia jest nam dostarczana stopniowo, poprawiając ogólną kondycję i wydajność.

Najbardziej docenia się jej wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego stała się ważnym składnikiem wielu preparatów to ułatwiających. Wałki tłuszczu, odkładające się w różnych częściach ciała, to zmora każdego, kto zaczyna się odchudzać, a synefryna potęguję proces lipolizy, reakcji prowadzących do szybszego rozkładu komórek tłuszczów i znaczne zmniejszenie ich rozmiaru. Działa również na wspomnianą termogenezę, bezpieczne podniesienie temperatury ciała, zwiększającą wydatek energetyczny i umożliwiającą pozbycie się już zalegających zapasów tłuszczu. Inne, równie korzystne działanie synefryny, to zahamowanie nadmiernego, trudnego do opanowania apetytu kończącego się zazwyczaj niekontrolowanym podjadaniem i w konsekwencji olbrzymim wzrostem wagi. Organizm zostaje też oczyszczony z toksyn, co natychmiast pozytywnie odbija się na stanie zdrowia i w końcu będziemy mieli szczupłą, umięśnioną sylwetkę. Oczywiście takie rezultaty uda się nam osiągnąć wyłącznie w sytuacji, kiedy jednocześnie będziemy pamiętać o właściwie dobranej diecie, pełnej witamin i codziennej porcji aktywności fizycznej.

Synefryna – dawkowanie i możliwe efekty uboczne

Na tak korzystne działanie odchudzające synefryny możemy liczyć wyłącznie w przypadku ścisłego przestrzegania dopuszczalnej dobowej dawki, nieprzekraczającej 27 mg. Za całkowicie bezpieczne uznaje się dzienne spożycie od 2 do 10 mg i tego raczej powinniśmy się trzymać, jeśli chcemy uniknąć ewentualnych skutków ubocznych, takich jak:

 • nagły wzrost ciśnienia tętniczego krwi;
 • arytmia serca;
 • ryzyko zawału serca i udaru mózgu;
 • gwałtowne huśtawki nastrojów;
 • bóle głowy.

Z tych powodów synefryna nie jest zalecana osobom cierpiącym na choroby układu krwionośnego, nie powinny jej również stosować kobiety ciężarne, karmiące piersi oraz osoby w podeszłym wieku. Specjaliści nie zalecają również jej łączenia z innymi substancjami lub niektórymi lekami, a wchodzi w interakcje między innymi z:

 • lekami uspakajającymi i antydepresyjnymi;
 • lekami na choroby serca i nadciśnienie tętnicze;
 • kofeiną, dlatego nie należy przy używaniu synefryny pić dużych ilości kawy czy napoi mających ją w składzie;
 • tyroksyną, stosowaną leczeniu tarczycy, już jedna jej dawka połączona z synefryną może doprowadzić do groźnej w skutkach arytmii serca.

Synefryna – opinie i polecane suplementy

Opinie, jakie na temat tej substancji można znaleźć w sieci, nie są jednoznaczne, co wynika najczęściej z błędnego porównywania jej z efedryną. Powiedzmy sobie jasno, że efedryna jest substancją szkodzącą nam w takim stopniu, że stanowczo powinniśmy jej unikać. Stosując w zalecany sposób synefrynę osiągniemy wiele wymienionych wyżej korzyści, a najlepsze rezultaty można osiągnąć, biorąc jeden z suplementów diety, w których jest najważniejszym składnikiem aktywnym.

Potwierdzają to opinie osób stosujących np. Fast Burn Extreme, preparat wspomagający odchudzanie i przyspieszający spalanie tłuszczu. Znajdziemy w nim także wiele innych cennych substancji, forskolinę, czyli pokrzywę indyjską, wyciągi z garcinia cambogia i zielonej herbaty oraz bezpieczną dawkę kofeiny, szybko radzącą sobie z pokładami tkanki tłuszczowej. Fast Burn Extreme to najlepszy wybór nie tylko dla miłośników siłowni, ale dla każdego faceta, który chce wreszcie pozbyć się opony z brzucha i cieszyć się umięśnionym sześciopakiem.

6 comments

 • Efedryny nie polecam, to co się po niej dzieje jest straszne, organizm praktycznie odmówił mi posłuszeństwa. Jak doszedłem do siebie to przestawiłem się na synefrynę, mam takie same efekty, a skutki uboczne jak na razie nie wystąpiły, a waga już spadła 4 kg w trochę ponad miesiąc.

 • Synefryna jest spoko, mam ten Fast Burn Extreme i działa dokładanie tak jak o nim napisali. Moja opona jest coraz mniejsza, mam nadzieję że do lata już jej nie będzie i wreszcie zero wstydu na plaży. Połączyłem tabletki z dobrą dietą, a plan treningowy układał mi profesjonalista, na ten moment gubię średnio 3,4 – 4 kg miesięcznie więc jest moc 🙂 .

 • Ćwiczenia to absolutna podstawa, ale jak jest problem ze spalaniem tłuszczu, to trzeba jakoś cały ten proces zainicjować, bez wspomagania się nie obejdzie. U mnie tak było i miesiącami żadnych efektów, mimo że na siłkę chodziłem codziennie, a organizm zaskoczył dopiero po synefrynie, nie pamiętam co to był za suplement, ważne że skuteczny.

 • Suplementy są dla cieniasów. Prawdziwy facet schudnie naturalnie, wystarczą regularne treningi i dobre odżywianie. Nie mam w zwyczaju truć się na własne życzenie, jedyne co stosuję to porządne dawki witamin i minerałów, uzupełnienie tego czego nie daje mi jedzenie. Jak lubicie płacić za placebo to wasza sprawa, ja nie muszę się niczym wspomagać, żeby schudnąć.

 • Radziu, przeczytaj ze zrozumieniem, synefryna to nie jest żadne placebo i zatruć się możesz, jak będziesz to jadł łyżkami. Suplementacja jest najważniejsza nie tylko w odchudzaniu, ale też w każdym treningu siłowym. Samo bieganie lub machanie hantlami to może być za mało, jak masz rozregulowany metabolizm lub nie możesz opanować podjadania. Jak weźmiesz chociaż jedno opakowanie Fast Burn Extreme czy czegoś innego z synefryną to od razu zobaczysz różnicę. Możesz też spróbować czystej, ale trudno ją znaleźć.

 • Faktycznie czystej synefryny nigdzie nie widziałem, w żadnym sklepie z suplami, chyba że na aukcjach w necie, ale nie mam do nich zaufania. Trzeba będzie zamówić tabletki i wypróbować, jak tak chwalicie.

Dodaj komentarz