Zaburzenia erekcji – przyczyny, objawy, skutki, leczenie. Co zrobić, gdy nie stajesz na wysokości zadania?

Suplementy Diety

Zaburzenia erekcji to bardzo poważny problem, który dotyka mężczyzn w różnym wieku. Najczęściej pierwsze objawy występują u facetów, którzy skończyli 40 rok życia. Zdarza się jednak, ze znacznie młodsi panowie borykają się z zaburzeniami wzwodu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakie są przyczyny braku erekcji? Jak leczyć takie schorzenie? Zapraszamy do artykułu, z którego dowiesz się więcej.

Problemy z erekcją – co to jest?

Zaburzenia erekcji to stały lub nawracający brak możliwości utrzymania erekcji w trakcie stosunku. Może to być także problem z jej osiągnięciem mimo bodźców i podniecenia seksualnego. Specjalistyczna definicja określa, że z zaburzeniami erekcji mamy problem wtedy, gdy ok. 25 % stosunków seksualnych należy zaliczyć do nieudanych. Nie każdy mężczyzna po 60-tce musi mieć problemy z erekcją. Jego zaburzenia wzwodu, spadek aktywności seksualnej czy mniejsza liczba orgazmów wynika po prostu ze zmian hormonalnych. Nie musi to jednak oznaczać nieudanego życia seksualnego. Zaczyna ono wyglądać po prostu nieco inaczej, ale nadal jest satysfakcjonujące.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Problemy z erekcją dotykają każdego faceta przynajmniej raz w jego życiu. Niezależnie od wieku, sposobu odżywiania się czy uprawianych sportów przechodzi przez to każdy mężczyzna. Z doświadczenia wiemy jednak, że może to być bardzo frustrujące, a także stać się przyczyną problemów w małżeństwie, a nawet zdrady. Zacznijmy więc od tego jakie są przyczyny zaburzeń erekcji. W Polsce liczba mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia erekcji wynosi blisko 1,5 miliona. Przyczyny problemów z osiągnięciem pełnego wzwodu będą zupełnie inne u 20-latka jak i pana po 60-tce. Na razie skupmy się jednak na przypadku, gdzie chłopak np. 20-letni zauważy u siebie zaburzenia erekcji. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najczęściej stres. Innymi przyczynami może być regularne palenie przynajmniej jednej paczki papierosów dziennie, nadmierne picie alkoholu lub zażywanie steryd czy anabolików. Mężczyźni w wieku 30-40 lat mający problemy z erekcją to najczęściej przemęczeni faceci. Oprócz tego wiele panów w tym wieku posiada nadwagę, co również źle wpływa na sprawność seksualną. U 50-letnich mężczyzn z kolei obniża się już znacznie poziom wolnego testosteronu we krwi. Coraz częściej panowie w tym wieku cierpią już na różne schorzenia, które także negatywnie wpływają na ten aspekt życia seksualnego. Należeć mogą do nich, np. cukrzyca, choroby układu moczowego, prostaty, nerek, a także schorzenia neurologiczne, a wśród nich choroby kręgosłupa, zaburzenia psychiczne czy stany po udarach. Inną przyczyną zaburzeń erekcji w tym wieku może być regularne zażywanie leków.

Na zaburzenia erekcji wpływa także tryb życia i złe odżywianie się. W swojej diecie ograniczaj więc tłuszcze i cukry oraz postaw na wysiłek fizyczny. Oprócz tego, kiedy problem zaczyna dotyczyć także Ciebie, to nie unikaj zbliżeń. Aktywność seksualna wspomaga leczenie zaburzeń erekcji. Im częściej będziesz mieć erekcję tym mniejsza szansa na to, że później pojawią się z nią problemy.

Problemy z erekcją – skutki

Pierwszym ze skutków zaburzeń erekcji może być pogorszenie samopoczucia mężczyzny. W momencie gdy ten nie może stanąć na wysokości zadania, to stara się udowodnić sobie swoje umiejętności, np. szukając nowych partnerek seksualnych czy, zdradzając. Często także facet z zaburzeniami erekcji unika zbliżeń. Takie zachowania znacznie obniżają poczucie wartości każdego faceta. Ogromny wpływ może mieć na to postawa partnerki. Według seksuologów najgorszym i najbardziej poniżającym określeniem faceta w takiej sytuacji może być nazwanie go impotentem. Kobieta nie powinna także robić swojemu partnerowi wyrzutów. Pomocna okaże się szczera rozmowa. Pokaż mu, że jesteś tutaj po to, aby go wspierać niezależnie od problemów. Zachęć także swojego faceta do aktywności fizycznej oraz wizyty u urologa. Bardzo często, gdy facet ma problemy z erekcją, kobiety szukają winy w sobie. Zaczynają się wtedy zastanawiać czy nadal im się podobają, a co gorsza podejrzewają mężczyznę o kochankę. Takie patrzenie na sytuację również nie pomoże facetowi, a może tylko jeszcze bardziej pogorszyć jego problemy. W tym miejscu warto zaznaczyć również, że mężczyźni decydują się na wizytę u lekarza średnio po dwóch latach obserwacji zaburzeń erekcji. Pamiętaj, że im szybciej zaczniesz leczenie, tym krócej potrwa Twój problem, a Ty wrócisz do dawnej sprawności seksualnej.

Leczenie zaburzeń erekcji – historia praktyk

Dawno temu problemy z erekcją były leczone dwiema metodami. Pierwsza z nich to metoda higieniczna, która polegała na abstynencji seksualnej przynajmniej przez rok. Broniono także masturbacji oraz grzesznych myśli. Oprócz tego zalecano kąpiele, ostrzegano przed spaniem na plecach. Kolejna metoda to leczenie problemów z erekcją za pomocą elektrowstrząsów. Stosowano je na członka, jądra oraz kręgosłup. Powszechnymi metodami było także jedzenie lasek wanilii, gorzkiej czekolady, korzenia żeń-szenia, sproszkowanych jąder zwierząt, a nawet smarowania członka ostrą musztardą.

Domowe sposoby na problemy z erekcją

Oprócz odpowiednich leków, które przywrócą Ci sprawność seksualną, przydatne mogą okazać się także różnego rodzaju ćwiczenia czy pieszczoty. Pierwszą praktyką, którą warto regularnie powtarzać jest wstrzymywanie na dłuższą chwilę oddawania moczu poprzez napięcie mięśni miednicy i pośladków. Wystarczy 10 s. Takie ćwiczenie należy wykonywać przynajmniej 5 razy w tygodniu. Pomocą w zaburzeniach erekcji mogą okazać się również odpowiednie pieszczoty. Pary najczęściej sięgają po fellatio. To jeden z najpopularniejszych sposobów, który jest skuteczny wyłącznie wtedy, gdy pieszczoty są delikatne. Brutalne ssanie czy gwałtowne pocieranie ręką z pewnością tylko pogorszy sytuację. Przydatne okaże się również pobudzanie erogennych punktów na kroczu. Jednym z najczulszych punktów jest szew mosznowy. Czasem może pomóc chociażby zmiana pozycji seksualnej lub wybranie zaskakującego miejsca. Dreszczyk emocji pozytywnie wpłynie na miłosne uniesienia i problemy z erekcją.

Zaburzenia erekcji – leki i suplementy diety

Najskuteczniejszą metodą leczenia problemów z erekcją może okazać się wizyta u lekarza. Nie warto więc wstydzić się tej przypadłości i jak najszybciej udać do specjalisty, który przepisze odpowiednie preparaty. Leki na receptę to jedno, a odpowiednia suplementacja to drugi sposób, który przyspieszy leczenie zaburzeń erekcji. Warto więc sięgnąć po sprawdzone produkty. Nasza redakcja poleca Eron Plus.

To zestaw dwóch suplementów diety w kapsułkach, które zostały docenione przez wielu mężczyzn na całym świecie. Pierwszy z nich to Eron Plus. Należy go zażywać codziennie. W zestawie znajdziesz także Eron Plus Before. Preparat łyka się na dwie godziny przed stosunkiem seksualnym, co jeszcze bardziej wzmocni Twój wzwód. Preparaty przede wszystkim usuwają przyczynę zaburzeń erekcji. Dodatkowo sprawiają, że Twój seks stanie się intensywniejszy i dłuższy, co z pewnością doceni także Twoja partnerka. Eron Plus opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Wśród nich znajdziesz: korzeń maca, żeń-szeń koreański, buzdyganek ziemny, l-argininę oraz kozieradkę pospolitą.

Przeprowadzone badania jasno pokazują, że Eron Plus poleca aż 85% testujących. Panowie cenią sobie naturalny skład kapsułek, brak skutków ubocznych oraz możliwość stosowania preparatu niezależnie od chorób czy przyjmowania innych leków. Za jedno opakowanie Eron Plus, które starczy Ci na miesięczną kurację, zapłacisz ok. 190 zł. Co więcej, producent preparatu zapewnia Ci satysfakcję albo zwrot pieniędzy, co w praktyce oznacza, że możesz zwrócić kupiony suplement w ciągu 90 dni od zakupu.

Jesteś ciekawy jak Eron Plus sprawdził się na naszych testujących? Kliknij tutaj i przeczytaj naszą recenzję preparatu.

Problemy z erekcją dotykają mężczyzn w różnym wieku. O ile przyczyną zaburzeń u panów do 40 roku życia może być stres, nadwaga czy brak aktywności fizycznej, tak u mężczyzn po 50 można zaobserwować spadek testosteronu, który przyczynia się do rozwoju problemów. Im szybciej zgłosisz się do lekarza, tym większa szansa na powrót do pełnej aktywności seksualnej. Także postawa partnerki może dużo zmienić. Jeśli artykuł czytają więc jakieś panie, to niech unikają one wyrażeń typu impotent lub obwiniania partnera. O wiele bardziej pomoże szczera rozmowa, wsparcie i wizyta u urologa. Przydatna bardzo często może okazać się także suplementacja. Nasza redakcja poleca Eron Plus, który bazuje na naturalnych składnikach, nie wywołuje skutków ubocznych i daje szybkie rezultaty. Pamiętaj jednak, że same leki czy suplementy nie pomogą, gdy masz nadwagę, nie ćwiczysz lub źle się odżywiasz. Zacznij więc od zmiany swojego trybu życia, co z pewnością korzystnie wpłynie na zaburzenia erekcji. I pamiętaj: udaj się do specjalisty.

Dodaj komentarz